يکشنبه, 19 آذر 1402
  • تاريخ :
     ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ 
  • تعداد بازدید : 95
با پیگیری رییس سازمان جهادکشاورزی استان محقق شد:
ورود كنجاله سویا به استان گلستان
شنبه ۲۷ آبان، ۵۰۰ تن کنجاله سویا وارد استان گلستان شد و طی دو روز آینده ۱۵۰۰ تن دیگر وارد استان خواهد شد و این روند ادامه دارد.

با پیگیری رییس سازمان جهادکشاورزی استان محقق شد:

ورود کنجاله سویا به استان گلستان

9008.png

 

شنبه ۲۷ آبان،  ۵۰۰ تن کنجاله سویا وارد استان گلستان شد و طی دو روز آینده ۱۵۰۰ تن دیگر وارد استان خواهد شد و این روند ادامه دارد.

دکتر برزعلی رییس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان با اعلام این خبر گفت:  نیاز استان به کنجاله سویا در حدود ۱۹۵۰۰ تن در بخش طیور است و با پیگیری های مستمردر حال تامین این نهاده هستیم.

 وی افزود: کنجاله سویا دارای ۴۱ تا ۴۸ درصد پروتئین و ۵ تا ۸ درصد چربی است و ۲۲۴۰ کیلو کالری انرژی متابولیسمی دارد اسیدهای آمینه قابل هضم و درصد پروتئین بالا از ویژگی‌های کنجاله سویا است و این نهاده بسیار کاربردی در تغذیه طیور به ویژه طیور گوشتی است.

رییس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان با اشاره به اینکه  استان گلستان از اولین استان‌هایی است که با پیگیری رئیس سازمان جهادکشاورزی استان، مدیر کل پشتیبانی امور دام استان و مدیر پشتیبانی امور دام کشور توانست کنجاله سویا را تامین نماید افزود: استان گلستان به عنوان استان معین تامین مرغ کلان شهر تهران به شمار می‌رود.

دکتر برزعلی همچنین گفت: بر اساس گزارش مهرماه ۱۴۰۲ مرکز آمار ایران وابسته به سازمان برنامه و بودجه کشور مقدار تولید  گوشت انواع طیور استان گلستان توانسته است با ۱۰.۸۲ سهم در کشور رتبه اول در بین استان‌های کشور را به دست آورد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.7.0
    V6.1.7.0